DEGALŲ SĄNAUDŲ EFEKTYVUMAS

degalu-sanaudos

Viena iš jėgų, veikiančių transporto priemonių degalų sąnaudas, yra pasipriešinimas judėjimui.

Šis reiškinys pasireiškia padangai riedant – ji deformuojasi ir šilumos forma netenka energijos. Kuo didesnė deformacija, tuo didesnis padangos pasipriešinimas judėjimui, taigi didesnės degalų sąnaudos. Kitaip tariant, mažesnis pasipriešinimas judėjimui užtikrina mažesnes degalų sąnaudas ir mažesnį išmetamųjų dujų, tarp jų ir CO2, kiekį.

Kaip vertinamas degalų naudojimo efektyvumas?

Degalų naudojimo efektyvumas yra nurodytas spalvotoje A–G skalėje.
A (žalia)= efektyviausias degalų naudojimas
G (raudona)= žemiausias degalų naudojimo efektyvumo įvertinimas
D klasė netaikoma lengvųjų automobilių padangoms.


efektyvumo-skirtumas Ar žinote, koks skirtumas tarp A ir G klasės padangų? Iki 7,5 % mažesnės degalų sąnaudos. Pavyzdžiui, pasirinkę A klasės padangas vietoj G klasės galite sutaupyti daugiau nei 6 litrus degalų 1 000 kilometrų.*

Jei vidutinė benzino kaina yra 1,50 euro už litrą, tai per visą padangų eksploatavimo laiką galima sutaupyti daugiau nei 300 eurų.*

*Apskaičiuota remiantis šiais duomenimis: vidutinės degalų sąnaudos – 8 l/100 km, degalų kaina – 1,50 euro už litrą, vidutinė padangos rida – 35 000 km

Kokie kiti veiksniai turi įtakos degalų naudojimo efektyvumui?

Kad užtikrintumėte optimalų degalų naudojimo efektyvumą, visada patikrinkite, ar padangos tinkamai pripūstos. Žemas padangų slėgis didina pasipriešinimą riedėjimui (ir veikia sukibimą važiuojant šlapia danga). Transporto priemonės svoris ir jūsų vairavimo stilius taip pat turi įtakos. Važiavimas efektyviai naudojant energiją arba „ekologiškas vairavimas“ gali žymiai sumažinti degalų sąnaudas.

 

Naujuoju reglamentu siekiama, kad kelių transporto priemonės būtų saugesnės ir ekonomikos bei aplinkosaugos požiūriu efektyvesnės, tad skatinama naudoti degalus taupančias, saugias ir mažai triukšmo keliančias padangas.
Šiuo reglamentu nustatoma suvienodintos informacijos apie padangų parametrus teikimo etiketėse sistema.

Ši informacija bus visada prieinama klientams reklaminėje medžiagoje, taip pat gamintojų internetinėse svetainėse. Šiame sąraše kai kurių padangų nebus, pavyzdžiui, atnaujintų, pramoninių ir sportinių.

Planuojama, kad, efektyviai naudojant degalus taupančias padangas, per metus į aplinką bus išmetama 4 mln. tonų mažiau CO2 dujų (tai priklausys nuo to, kaip greitai degalus taupančios padangos bus pristatytos rinkoje), ir rinkoje bus siūlomos geresnio sukibimo su danga padangos.